MADRIĐANI SLAVILI

Real savladao Barcelonu i poveo u finalnoj seriji

Autor Real savladao Barcelonu i poveo u finalnoj seriji komentari

Košarkaši Real Madrida su večeras savladali Barcelonu rezultatom 78:72 i tako stigli do vodstva od 1:0 u finalnoj seriji španske ACB lige.

Od samog starta je Real Madrid bio bolji tim na terenu, a nakon prve četvrtine imao je vodstvo 27:20. Prednost od sedam poena je domaći tim očuvao i do odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu je prednost Reala rasla i do +11, ali se Barcelona pred kraj utakmice uspjela vratiti u potpuni rezultatski egal. Ipak, sam finiš pripao je domaćem timu, koji je u penal seriji stigao do pobjede i vodstva u seriji.

Listu strijelaca predvodio je Mario Hezonja, koji je bio sjajan uprkos porazu svog tima. Hrvatski košarkaš je ubacio 18 poena, te je bio jedini dvocifreni igrač u Barceloni.

Sa druge strane, najefikasniji je bio Rudy Fernandez sa 17 poena, a po 12 su dodali Rodriguez i Reyes.